Lajme

 • Furnizuesi Guangye Thurje Llojet e Pëlhurave Sintetike

  Furnizuesi Guangye Thurje Llojet e Pëlhurave Sintetike

  Këto foto janë realizuar gjatë ekspozitës së Vietnamit Saigon Textile & Garment Industry Expo / Fabric & Garment Accessories Expo 2019. Shantou Guangye Knitting Co., Ltd., e themeluar në vitin 1986, ka fabrikat e veta të ngjyrosjes dhe përfundimit të thurjes.Kapaciteti vjetor...
  Lexo më shumë
 • GuangYe Knitting do t'i bashkohet INATEX 2023, kabina nr. G12

  GuangYe Knitting do t'i bashkohet INATEX 2023, kabina nr. G12

  GuangYe Knitting do t'i bashkohet INATEX 2023, Mirë se vini të keni një vizitë.Emri i ekspozitës: Jakarta International Expo (JIExpo) Data: 29 - 31 Mars 2023 Nr. Kabina: G12 Adresa: Gedung Pusat Niaga Lt.1 Arena PRJ Kemayoran Jakarta 10620 Indonesia ...
  Lexo më shumë
 • Thurje Guangye në Vietnam Hanoi Expo 2022

  Thurje Guangye në Vietnam Hanoi Expo 2022

  Përshëndetje më poshtë janë informacionet tona të stendave në Vietnam Hanoi Expo 2022 Vietnam Hanoi Tekstile dhe Industria e Veshjeve / Pëlhura dhe Aksesorë Veshjesh Expo 2022 Data: 23-25 ​​nëntor 2022 Vendndodhja: ICE - Qendra Ndërkombëtare për Ekspozita - Pallati Kulturor Trung Tâm Triểnc Në IC...
  Lexo më shumë
 • GuangYe Knitting do t'i bashkohet Saigontex 2023, Mirë se vini

  GuangYe Knitting do t'i bashkohet Saigontex 2023, Mirë se vini

  Emri i ekspozitës: Nr. Kabina e Ekspozitës së Industrisë Ndërkombëtare të Tekstileve dhe Veshjeve: 2H19,2H21 Data: 5-8 Prill Adresa: 801 Nguyen Van Linh Parkway, Tan Phu Ward, District 7, Hochiminh City, Vietnam ...
  Lexo më shumë
 • Pëlhura Intertekstile SHANGHAI Apparel 2021

  Pëlhura Intertekstile SHANGHAI Apparel 2021

  Pëlhura veshjesh ndërtekstile SHANGHAI NECC(SHANGHAI) 25-27 gusht 2021 SHTIROHET deri në 9-11 OCT Kabina: K58/7.2 Mezi pres t'ju takoj atje Guangye Knitting Professional Intertextile SHANGHAI, prodhues të pëlhurave të veshjeve SHANGHAI, R&Zh dhe ekipi i kontrollit të cilësisë.Guangye Knitt...
  Lexo më shumë
 • Metoda e printimit dhe pajisjet e printimit

  Metoda e printimit dhe pajisjet e printimit

  Metodat e printimit Teknologjikisht, ekzistojnë disa metoda të printimit, të tilla si printimi direkt, printimi me shkarkim dhe printimi rezistent.Në shtypjen direkte, së pari duhet të përgatitet pasta e printimit.Pasta, të tilla si pasta alginate ose paste niseshteje, duhet të përzihen në proporcionin e kërkuar me dy ...
  Lexo më shumë
 • Prodhuesit e materialeve të pëlhurave të personalizuara për thurjen profesionale të Guangye

  Prodhuesit e materialeve të pëlhurave të personalizuara për thurjen profesionale të Guangye

  Shantou Guangye Knitting Co, Ltd. është një prodhues kryesor i specializuar në: Pambuku, Modal, pëlhurë prej fije artificiale dhe bambu.Gjithashtu shumë pëlhura të përziera si poliestër najloni dhe material elastik.Të gjitha këto aplikohen tek ne: të brendshme, veshje sportive, rroba banje, bluza e kështu me radhë. Me tonat...
  Lexo më shumë
 • Teknologjia e këndimit

  Teknologjia e këndimit

  Çfarë është këndimi në industrinë e tekstilit?Pse disa pëlhura duhet të merren me procesin e pjekjes?Sot do të flasim për të kënduarit.Këndimi quhet edhe gazi, zakonisht është hapi i parë pas thurjes ose thurjes.Këndimi është një proces i aplikuar në të dy fijet ...
  Lexo më shumë
 • Ngjyrosje, Printime dhe Përfundim Tekstile

  Ngjyrosje, Printime dhe Përfundim Tekstile

  Këtu do të ndaj informacione rreth procesit të ngjyrosjes, printimit dhe përfundimit të pëlhurave.Ngjyrosja, printimi dhe përfundimi janë procese kritike në prodhimin e tekstileve, sepse ato i japin ngjyrën, pamjen dhe dorezën produktit përfundimtar.Proceset varen nga pajisjet e përdorura, t...
  Lexo më shumë
 • Llojet e fibrave tekstile

  Llojet e fibrave tekstile

  Fijet janë elementët bazë të tekstilit.Në përgjithësi, materialet me diametër që variojnë nga disa mikronë deri në dhjetëra mikron dhe me gjatësi shumëfish të trashësisë së tyre mund të konsiderohen si fibra.Midis tyre, ato më të gjata se dhjetëra milimetra ...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është përmbajtja e lagështisë dhe rifitimi i lagështisë?

  Çfarë është përmbajtja e lagështisë dhe rifitimi i lagështisë?

  Hej djema, a keni menduar ndonjëherë se çfarë është përmbajtja e lagështisë dhe rifitimi i lagështisë?Dhe pse është e rëndësishme rikthimi i lagështirës?cila fibër ka 0% rifitim lagështie?Këtu unë do t'i heq këto pyetje nga rruga juaj.Çfarë nënkuptohet me rifitimin e lagështisë dhe përmbajtjen e lagështisë?Rimbush lagështinë e një fibre...
  Lexo më shumë
 • Guangye është certifikuar tani me GRS

  Guangye është certifikuar tani me GRS

  Standardi Global i Ricikluar (GRS) është një standard produkti vullnetar për gjurmimin dhe verifikimin e përmbajtjes së materialeve të ricikluara në një produkt përfundimtar.Standardi zbatohet për zinxhirin e plotë të furnizimit dhe adreson gjurmueshmërinë, parimet mjedisore, kërkesat sociale, etj.
  Lexo më shumë
12Tjetra >>> Faqe 1/2