Ткаенина

ОПЦИИ

ЗАUS

Shantou Guangye Knitting Co., Ltd. е еден од најдобрите добавувачи на плетена ткаенина во Кина.Компанијата е основана во 1986 година, со сопствена фабрика за плетење и бојадисување, ние нудиме конкурентни трошоци и побрзи рокови на испорака за нашите клиенти во светот.Главни производи се најлонска ткаенина, полиестерска ткаенина, памучна ткаенина, мешана ткаенина, регенерирана целулозна ткаенина како бамбусова ткаенина, модална ткаенина и ткаенина Tencel кои главно се применуваат за интимна облека, костими за капење, активно носење, спортска облека, маици, поло маици. , бебешка облека итн.