За нас

Нашата компанија

Професионален добавувач на плетени ткаенини од континентална Кина

Профил на компанијата

Shantou Guangye Knitting Co., Ltd. е основана во 1986 година. Оттогаш, ние сме еден од главните добавувачи на ткаенина во Кина.Имаме домашна служба за корисници и оддел за меѓународна услуга за клиенти за да понудиме попрофесионална услуга бидејќи нашите клиенти се дома и во странство.

Со капацитет од над 77.000 квадратни метри работна површина и речиси 100 кружни машини за плетење, плус 20 машини за претходно поставување и момче за тестирање на функцијата на ткаенината, ние, компанија за решенија за едношалтерство, обезбедуваме плетена ткаенина, исто така, процесот на боење и доработка за контрола на цена и квалитет на ткаенината за нашите клиенти.Нашата фабрика за боење и доработка е специјализирана за боење на синтетички ткаенини и ткаенини од главно предиво.

околу 1

Нашата фабрика за боење и доработка може да обезбеди подолу процес, на пример, прелиминарни третмани, печење, белење, набавка, мерцеризирање итн.повеќекратнаQAs(обезбедување квалитет) за да се увериме во нашата ткаенинаsидеалензабарања од нашите клиенти и еколошки стандарди.Нашата мелница е опремена со природни машини за боење ткаенини ДАНИ, машини за ладно боење BENNINGER,сомашини за боење со висока температура и висок притисок идеални за синтетички ткаенини.

Нашето момче за тестирање на ткаенини е опремено со автоматска машина за паѓање на бои, тест за боја на ткаенина под машина за рентген, машина за тестирање на формалдехид на ткаенина, машина за тестирање на издржливост на боја на потење на ткаенина, машина за тестирање за триење на ткаенина, машина за тестирање за собирање ткаенина.

Што се однесува до процесот на плетење, ние купуваме предиво од САД, Австралија, Кина итн. Нашата ткаенина ги користи следните предива: бамбус, свила, памук, вискоза, модални, полиамид, рециклиран полиестер, CVC, TC, модални и памучни итн.

Основана во
+
Квадратни метри оперативна област
+
Кружни машини за плетење
+
Годишно производство повеќе од 20.000.000 кг

Добавувач на ткаенини се фокусира на развој и материјал

Можеме да ги понудиме следните структури за плетење:единечна маичка, ребро 1x1, ребро 2x2, вафли, преклопување, пике, жакард, лента за фидер или автоматска лента, креп, нуркање итн.

Guangye ги знае барањата на пазарот и се фокусира на набавка на материјали, развој на пазарот и производи, како и на други соседни задачи додека одите сами.

Опции за печатење што Guangye може да ги направи:печатење на целото или панелско печатење.Нашите печатачи користат пигментни бои, реактивни бои и дисперзирани бои.Можеме да правиме пренос на топлина и изгорување, сублимација печатење или дигитално или офсет.Нашите печатачи на екран работат со мастила на база на вода, мастила на база на гума, мастило за празнење, фолија, рефлектирачки и сјајни мастила.

Опции за функционални ткаенини:Антимикробен третман, брзо сушење-бришење, УВ заштита од сонце, антистатички третман, анти-абразија итн.

Гуангје секогаш се фокусира на квалитетот, ова е примарна грижа за нас и секогаш било.Додека GuangYe отсекогаш се стремела кон еколошки одржливи деловни практики, препознавајќи ги не само како тренд, туку и сигурна иднина на индустријата, ние ја имаме GRS сертификатот и OEKO-TEX 100 за поддршка на нашата еколошка визија.

Повелете секој клиент да не посети.

Вработен студентски дом